4 دمنوش گیاهی به منظور ارامش اعصاب و روان

779
دمنوش

4 دمنوش گیاهی به منظور ارامش اعصاب و روان

اضافه کردن دمنوش های گیاهی به رژیم غذایی روزانه می تواند یک راه سالم و مطلوب برای تسکین احساسات اضطرابی باشد . از دمنوشهایی که دارای کافئین می‌باشند خودداری کنید

دمنوش

, زیرا کافئین سبب افزایش استرس می شود .

 

 

 

دمنوش های گیاهی متنوعی برای ارامش اعصاب و روان وجود دارند که شما‌را با بعضی از این دمنوش های گیاهی اشنا می‌کنیم .

 

دمنوش آویشن

 

 

در شرایطی که طعم آویشن را دوست داشته باشید , تناول کردن دمنوش این گیاه قادر است لذتبخش باشد . طرز تهیه کردن آن نیز بسیار ساده و پر سرعت است .

 

در صورتی‌که به برگ آویشن دسترسی ندارید , می توانید از پودر آویشن استفاده فرمایید همینطور از نظر طب سنتی این گیاه دارنده طبیعت گرم است .

 

از جمله خواص های این دمنوش میتوان به تقویت اعصاب , بصیرت , تسهیل در هاضمه , معده , کبد و همه , بالا برنده فشار خون , گشوده کننده انسداد , خشک کننده , بررسی باد ها و بلغم , لطیف کننده ی غذاهای غلیظ , اشت ها آور , ادرارآور , تنقیه کننده ی ریه , معده , روده ها , افزایش شیر مادر , ضد افسردگی , آرام کردنم اعصاب , گشوده کننده گرفتگی های روده , ضد انگل , ضد تنگی نفس و میکروب کشی ( هم اندازه شش برابر آنتی بیوتیک ها ) اشاره نمود .

 

حاذق ترین دمنوش ها برای ارامش اعصاب/ با نوشیدن این دمنوش ها نمره20 به اعصابتان بدهید .

یک قاشق غذا خوری آویشن را همراه با دو استکان آب جوش را روی شعله غیر مستقیم بگذاردی تا دم بکشد . می‌توانید این نوشیدنی را با عسل یا این که نبات شیرنی نمایید و اما اگر چند قطره آبلیمو جدید به آن اضافه فرمائید , طعم خوبی پیدا می نماید و یا میتوان در زمان دم کشیدن به آن لیمو عمانی اضافه کرد که طعم ترش و دلپذیری به نوشیدنی تان بیش تر شود .

دمنوش

 

دمنوش اسطوخودوس

 

اسطوخودوس نعنای بومی منطقه مدیترانه است . از گل های اسطوخودوس میتوان دمنوش گیاهی درست کرد و برای برطرف کردن ایراد های خلقی , مثل بیقراری یا این که بیخوابی , مشکلات معده ای و ناراحتی روده ای استفاده می شود . دمنوش اسطوخدوس ارامش بخش است و برای معالجه سردرد و وصال به ارامش اعصاب و روان موءثر واقع می شود .

 

دمنوش این گیاه تسکین دهنده عصبی است و برای معالجه تحریک پذیری عصبی در کودکان تجویز شده‌است . امروزه به فواید گیاه اسطوخدوس پی برده اند و آنرا بعنوان جزیی از فرمولاسیون عصبی بیشتر می نمایند اما تا به حال از آن به صورت یک درمان مستقل به کارگیری نشده است .

 

از دمنوش اسطوخودوس علاوه بر بیماری های عصبی , برای بیماری های گوارشی , شل کننده عضلات , ضد باکتری , ضد نفخ , ضد عفونی کننده بدن , تسکین دهنده درد و یاری به تقویت گردش خون توصیه شده‌است .

 

 

 

۳ گرم اسطوخودوس , ۳ گرم تخم گشنیز و ۵ دانه فلفل سیاه را بکوبید و با هم مخلوط نمایید . یک قاشق غذا خوری از این ادغام را در یک لیوان آب جوش ریخته و مدت نیم ساعت بگذارید تا دم بکشد . آن گاه آنرا صاف نموده و روزی دو بار , هر بار یک فنجان , نیم ساعت بعداز غذا میل نمایید .

 

 

 

وقار چای زعفران

همانطور که می‌دانید زعفران , طبیعتی گرم و کم آب دارااست و یکی گیاهانی است که خوشحالی انگیز و خنده آور است . تقویت قلب , تحریک قوای مغزی , ضدکرم خوردگی دندان , شستشودهنده همگی , تقویت کننده معده , معالجه و ضدسرفه و خلط آور است .

 

 

 

 ریشه سنبل الطیب

 

ریشه سنبل الطیب منحصر است و برای اضطراب طراحی نشده است , اما بسياري از مردم متوجه گردیده اند که طبیعت ارام بخشش برای نشانه ها اضطراب بسیار مؤثر است . استفاده سنتی از سنبل الطیب برای یاری به خواب است .

 

البته این خاصیت های ارامش بخش احتمال دارد بر اضطراب هم تأثير بگذارد . در این مورد , الطیب بطور مستقیم با علایم اضطراب سر و کار دارد , نه خود اضطراب . سعی فرمائید آنرا طی روز به کار گیری نمایید و از رانندگی کردن دوری کنید .

 

 

 

نظر بدهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید