5 رفتار کودک که نشان دهنده ی کمک خواستن اوست

456
کودک

5 رفتار کودک که نشان دهنده ی کمک خواستن اوست

کودک مانند بزرگسالان , فراز و نشیب های خاص خویش را دارند . آن‌ها می توانند زیاد با اهمیت باشند و به دلیل مساله فرا گرفتن یا این که محیط خانوادگی آنان شم اضطراب نمایند . علاوه بر این , عدم دقت قادر است پرخاشگری و بیش فعالی در کودک ها را برانگیزد . در ابتدا آشنایی این رفتارها مهم است و باید سعی در رفع این رفتارها داشته باشیم . ما در‌این مقاله اطلاعاتی در رابطه شایع ترین رفتارهای نادرست در کودکان را جمع آوری کرده ایم که می تواند به شما در درک بهتر آن رفتارها یاری دهد .

1 – کودک شما پرخاشگری میکند و شما را گاز می گیرد :

کودک

پرخاشگری در کودک ها بچه را می توان با پیشرفت مغز آنان مرتبط دانست . ساده بگوییم , در شرایطی‌که کودکتان پرخاشگری کرده و شما را گاز می گیرد به این دلیل است که مغز طفل شما در مرحله ساختار یافتن و به دست آوردن مهارت استدلال و تامل منطقی است .

گاز گرفتن و پرخاشگری بازتاب منفی از شیوه و سبک تربیت شما نیست . آنان ممکن است یک اسباب بازی را به سر شما پرتاب نمایند , در حالی که شما سعی می‌کنید آنها را ببوسید . خردسال ها نوپا ظرفیت کافی مغزی برای کنترل خود ندارند .

بهترین روش برای واکنش به پرخاشگری کودک :

از عصبانی شدن , فریاد زدن و یا خجالت دادن کودک اجتناب کنید . حواس کودک را از این کار پرت کنید و آنگاه کارهای مناسبی که طفل انجام داده را الگو قرار دهید و از کودک بخواهید که آنان‌را انجام دهد .

2 . کودک نوسانات خلقی دارد :

گهگاه کودکان با یک چیز کوچک اشک و فریاد سر می دهد با اینکه در نظر شما اتفاق خاصی صورت نداده مثلا به جای لیوان آبی شما به وی لیوان صورتی داده اید . دلیل این‌که کودک گاها مضطرب و ناآرام میشود و نوسانت خلقی نشان می دهد این است که به مرور احساسات بچه رشد کرده و پیچیده میشود البته بعضی وقت ها خردسال ها توانایی هماهنگی با این تغییرات را ندارند و هر اتفاقی برای آن ها بسیار ناامیدکننده است و برای آنها مانند پایان جهان احساس می‌شود .

بهترین روش برای واکنش با نوسانات خلقی کودکان :

خونسرد باشید و به آنان اجازه دهید تا ناامیدی خود را ابراز نمایند , اما در عین حال به آن ها نشان دهید که اشکالی ندارد و در واقع با آنها هم دردی نمایید . به آنان روشهای مثبتی نشان دهید تا احساسات خود را رها نمایید .

۳ – کودک شما از انجام یک سری از کارها امتناع می نماید .

در شرایطی‌که کودک شما کفش خود را پرتاب می نماید , از جامه پوشیدن خودداری می نماید , یا کوله پشتی خود را نمی بندد و یا بر روی صندلی کودک در داخل خودرو نمی نشیند ممکن است به معنای این باشد که خسته است و میخواهد راحت و مدتی استراحت نماید .

شایسته ترین روش برای واکنش با لجبازی کودک  :

نیازی نیست که کودکان را با خود به همه جا ببرید و یا در کلاس های مختلف شرکت کند این کارها میتواند باعث واکنش های غیرمنتظره از سمت کودک شود .

4 – در صورتی کودک شیطنت های زیادی میکند :

زمانی کودک شما نمی‌خواهد آرام بگیرد , سعی می نماید دعوا نماید یا تمام مدت در اطراف شما می دوید , و از در و دیوار آویزان میشود بدین دلیل است که میخواهند فعالیت بدنی انجام دهند و انرژی خود را تخلیه نمایند و یا با بچه های دیگر ارتباط برقرار نمایند .

شایسته ترین روش برای برخورد با شیطنت های کودکان :

برنامه کودکان خود را بررسی فرمائید . احتمالا آنها وقت آزاد زیادی داشته باشند و نمی دانند انرژی خویش را کجا تخلیه کنند . سعی نمائید بعضی از زمان های بازی کودکانتان را با بچه های دیگر هماهنگ فرمائید .

5 – کودک اسباب بازی ها را بیرون می اندازد و می‌شکند .

طفل شما ممکن است اسباب بازی های خود را بشکند , با آنان تهاجمی بازی نماید و یا حتی یک ماشین یا این که عروسک جدید را نادیده بگیرد . این می تواند نشان دهنده این باشد که آن ها از ماندن در خانه خسته شده اند و میخواهند عمل دیگری انجام دهند .
آیا بچه شما نیز ناهنجار است؟!
با پدر و مادر بد چطور خلق کنیم

بهترین روش برای واکنش رفتارهای تهاجمی کودکان :

همت کنید فعالیتهای مختلفی را به کودکتان توصیه نمایید , اما به آنها برای انجام آن فعالیت فشار نیاورید . مثلا , شما حتی میتوانید خودتان ان فعالیت را انجام دهید اگر بچه شما واقعاً می‌خواهد در آن شرکت نماید , به شما ملحق می گردند .

نظر بدهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید