مردان خویش را دلسرد نکنید

383
مردان

مردان خویش را دلسرد نکنید

محتاج بودن

” چرا زمانی که ما به مردان نشان می دهیم که چه مقدار به وی وفادار هستیم و می‌خواهیم تمام مدت از وی خبر داشته باشیم , خوشش نمی آید؟ ”

سوالی خوبی است . اگر پاسخ ساده ای می‌خواهید باید بگوییم که در اشاره به کتاب مردان مریخی , زنان ونوسی , مردان از مریخ آمده اند ; در جوابی پیچیده تر باید بیان کرد مردان حقیقتا فضای شخصی خودشان را دوست دارند . آنان استقلال خودشان را دوست دارند و از زنی که به قدری محتاج است که نمی تواند بدون خبر گرفتن از آنان هیچ کاری انجام دهد , خوششان نمی آید .

“ چون تو نبودی , حتی دلم نمی خواست از خواب بیدار شوم ”

تلاش کنید به مردان از این دست حرف ها نزنید . این نشانه بی توجهی زن به مرد نیست . وی می خواهد که شما دوستش داشته باشید و در عین حال بدون او نیز برای خودتان زندگی ای داشته باشید . او نمی تواند تمام مدت در کنار شما باشد و به غر زدن های شما در زمان تماشای فوتبال نیازی ندارد ; به او استراحت دهید و با اطمینان به او نشان دهید که شما قوی و مستقل هستید , حتی در صورتیکه واقعا اینگونه نباشد .

 

به چه شکل با مردی که سرد شده رفتار کنیم؟

شما این را می‌دانید که مردان غرور دارند ; پس چرا بصورت مداوم او را نقد میکنید تا حس کوچکی کند؟ زمانی که یک دختر کاری کند که یک مرد احساس کوچکی کند , می توان گفت که دیگر همه چیز تمام شده‌است و این یکی‌از دلایل معمول سرد شدن مرد از زن در روابط میباشد ; پس مراقب باشید .

وقتی مرد فاصله می‌گیرد

اگر یک خانم جوان هستی و جدیدا از شریکت جدا شده ای بهتر است به جای قربانی فرض کردن خودت , کمی منطقی در خصوص جدایی میان خود و همسرت فکر کنی و برای همین قبل از هر چیز بایستی با ذهنیت مردان و احساسات درونی شان در خصوص زنان آشنا شوی . نسبتاً می شود گفت درصد زیادی از مردان این دیدگاه را در مورد شریک شان دارند که چرا با همه تلاش و توجه نسبت به رابطه زناشویی شان , کماکان مورد انتقاد و سرزنش خانم ها قرار میگیرند . آنها معتقدند , زنان صرفا برای شکایت آفریده شده اند . حالا چه شکایت و انتقاد شما درست و به جا باشد و چه نباشد , سرزنش کردن زنان حتی می تواند بهترین و رمانتیک ترین روابط را نیز از هم بپاشاند .

مردان دوست ندارند مورد انتقاد قرار بگیرند و از زنانی که میخواهند آن‌ها‌را با توجه به سلیقه خویش تغییر دهند بیزارند , حتی اگر عاشق شریکشان باشند . این کار را نشانه بی مهری زن به شوهر می‌دانند . مردان به دنبال زنانی می باشند که آن ها را همان جوری که می باشند بپذیرند . چنانچه در یک ارتباط موفق و پرسوزوگداز عاشقانه می‌باشید و عادت به غرزدن و انتقاد از شریک تان را دارید , به زودی شاهد فرار همسرتان خواهید بود . بهتر است تا دیر نشده یاد بگیرید که شریک تان را همان طور که می‌باشد دوست داشته باشید .

زن‌های هپلی

مردی که عاشق‌تان باشد , حتی میتواند در سخت‌ترین روزها نیز کنار شما بماند و در روزهای بیماری نیز از شما خسته نشود . مرد‌ها یک زن همیشه خوشگل و تندرست نمی خواهند . بلکه زنی را دوست دارند که بیمارنما و ژولی‌پولی نباشد و اهمیت کافی را به سلامت و زیبایی‌اش بدهد . اگر هنوز هم منظور‌مان را نفهمیده‌اید , چند گلایه اصلی مرد‌ها از همسرشان را بخوانید :

دوست ندارم همسرم کار کند . چون خسته و بدبو از سرکار برمی‌گردد و دیگر حتی حوصله یک دوش گرفتن مجدد را نیز ندارد . ساعات زیبایی و مرتب بودنش , تنها اول صبح است و بدبویی و خستگی‌اش را برای من به منزل می آورد .

اشتیاق زیادش به غذا خوردن نه تنها خوشحالم نمیکند , بلکه برایم عذاب‌آور نیز شده . نمی‌دانم خودش را نمی‌بیند؟ متوجه نیست که چطور هر روز وزنش بالاتر می رود و مجبور می‌گردد لباس‌های قدیمی‌اش را کنار بگذارد؟

همسرم 10 نوع سشوار و اتوی مو دارد اما هر روز باید با موهای وز شده ببینمش . حسرت دیدن یک لباس خانه هماهنگ و آراسته به تنش , بر دلم باقی مانده . فقط زمانی که میهمان داریم میتوانم به مرتب بودنش امیدوار باشم .

 

به خود رسیدن

به خود رسيدن يعنى ورزش كردن , نوشيدن آب و تغذيه صحيح که در بانوان تا حدی کم است . به خود رسیدن به معنی این است که بعد از چهل سالگى و بعد از زايمان مراقب هيكل خود باشى و خوب لباس بپوشی . يعنى اینکه كتاب بخوانى , موزيک گوش كنى , فيلم ببينى و مسافرت بروى . به خود رسیدن بدین معنی است که با بچه های خود كارتون ببينى و سربه سر آنان بگذارى و با شوهر خود زير باران قدم بزنى , حرف بزنى و از ته دل بخندى . در یک کلام , روانشناسان معتقدند که به خود رسيدن يعنى ارزش دادن به خود و صرف كردن وقت کافی براى خود و بالا بردن اطلاعات که در نهایت به بالا بردن اعتماد به نفس می انجامد .

حس حقارت

وقتی که احساس حقارت , جزئی از شخصیت فرد شود , تغییر دادن آن خیلی دشوار است . ولی برطرف کردن این حس برای اشخاصی که که گاهی احساس حقارت می نمایند , آسوده تر است . در هر حال , ما این استراتژی‌ها را جوری ردیف کرده ایم که هم به درد گروه اول بخورد و هم به درد گروه دوم . فقط یادتان باشد که این استراتژی‌ها آهسته آهسته در وجود انسان تاثیر می‌گذارند و نباید انتظار داشته باشید یک شبه انجام شوند .

1 – معیارتان را عوض کنید!

معیاراندازه گیری کسانی که احساس حقارت می نمایند درباره ارزش خودشان صحیح نیست . به نظر آنان ارزش آدم به چیزهایی است که چندان دست خودش نیستند . چیزهایی مانند قد , وزن و حتی ثروت . برای اینکه احساس حقارتتان را از بین ببرید , اول باید در وجودتان چیزهایی را تشخیص دهید که قابل تغییر می باشند . چیزهایی مثل دانش , خوش اخلاقی , شادی و خلاقیت . از این طریق مردم هم شما‌را به خاطر خصوصیت هایی که در خودتان رشد داده اید , بیشتر قبول خواهند داشت .

2 – برای خودتان دست بزنید!

تا حالا شده که خودتان برای تشویق خودتان آب طالبی بخرید , شده که نظر دیگران را درباره موقعیت تان در نظر نگیرید و شده که برای موفقیت های کوچک و بزرگ خودتان , جایزه بخرید؟ یکی‌از شیوه هایی که میتواند به شما یاری دهد تا از پس احساس حقارت تان بر بیایید , این است که راه هایی برای تشویق خویش پیدا نمایید . باور فرمائید خیلی لذت بخش است که انسان بعد از موفقیت در یک آزمون زندگی , او‌لین شیرینی موفقیتش را خودش بخورد و بعد آن را به دیگران تعارف نماید . تا حالا مزه این شیرینی را چشیده اید؟

3 – از متخصص ها کمک بگیرید!

گهگاه احساس حقارت آن قدر شدید است که ما رسماً جزو مبتلایان به افسردگی , اضطراب , اختلال شخصیت و این نوع مشکلات روان شناختی دیگر شده ایم . این جور مواقع بهتر است غرور ناشی از خودکم بینی و تصور بی فایده بودن بدون کمک دیگران را کنار بگذاریم و سراغ یک روان شناس یا این که مشاور عالی را از دوروبری هایمان بگیریم . فقط یادتان باشد که برای موثر بودن روان درمانی , بیشتر از هر چیز بایستی حوصله و هدف داشته باشید ; روان شناس ها صرفا به شما یاری می نمایند که خودتان به خودتان کمک نمایید .

 

زنان وابسته و دست و پا چلفتی

مرد ها حس اقتدار را دوست دارند و اینکه زنی با استقلال بیش از حدش آنها را زیر سلطه در بیاورد , آزارشان می‌دهد . در عین حال , مردها از زنان ناتوان و وابسته نیز خوش شان نمی آید . آن‌ها دوست ندارند عین یک نگهبان همیشه مراقب همسرشان باشند و اینکه زنشان رفتاری کودکانه و منفعلانه هم داشته باشد , برایشان مثل یک کابوس است . اگر هنوز هم منظور مان را نفهمیده اید , چند گلایه اصلی مرد ها از همسرشان را بخوانید :

برای همسرم ماشین خریدم و کمکش کردم تا گواهینامه بگیرد ولی او بدون من حاضر نیست رانندگی نماید . توقع دارد من مثل یک راننده شخصی در کنارش باشم و به دلیل ترسش , حاضر نیست از امکانی که برایش فراهم کرده ام استفاده نماید .

اگر من مراقب همه چیز نباشم , زندگی مان از دست میرود . همسرم حتی نمی تواند یک خرید معمولی را انجام دهد . همه جا باید کنارش باشم و همه مسئولیت های زندگی را باید به تنهایی برعهده بگیرم .

همسرم با یک بحث ساده زیر گریه می زد و از بدبختی هایش شکایت میکرد . ما اختلافات متعددی داشتیم و یک بار که تلاش کردم او را به طلاق راضی کنم , تهدید کرد که خودش را میکشد .

نظر بدهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید