صداقت با همسر همیشه کارساز است؟

987
صداقت

چه راز هایی را نباید به همسر خویش بگوییم؟

همیشه به ما گفته اند که بایستی با همسرمان صادق باشیم البته این صداقت بدین معنی نیست که هر حقیقتی را به زبان بیاوریم . گهگاه بیان یک حقیقت نه تنها فایده ای ندارد , بلکه به ضرروزیان ارتباط تان هم تمام می شود . بدین ترتیب در صورتی‌که می خواهید که رابطه ای بلند مدت و سالم با همسرتان داشته باشید , مواردی را که در ادامه برایتان آورده ایم , مانند یک راز نزد خودتان نگه دارید .

از خانواده او خوش تان نمی آید

شما مجبورید که با خانواده همسرتان در رابطه باشید , بنابراین حتی اگر به آن‌ها علاقه ندارید  بدون صداقت , بهتر است که این موضوع را به رویتان نیاورید . درصورتی که دوست دارید که احترام بین شما و همسرتان از در میان نرود , سعی فرمائید که نکات مثبت خانواده همسرتان را مشاهده کنید تا رابطه با آنها برایتان قابل تحمل باشد , در غیر صورت وارد بحثی با همسرتان خواهید شد که هیچ نتیجه مثبتی نخواهد داشت .

خانواده شما از همسرتان راضی نیست

نیازی نیست که به همسرتان بگویید خانواده شما علاقه ای به وی ندارند . این عمل تنها موجب ناراحتی و نگرانی همسرتان شده و وضعیت را بدتر می نماید . به جای آن سعی کنید پیرو دلیل این رفتار خانواده تان باشید و فرصتی را ایجاد فرمایید تا این کدورت ها در بین شان برطرف شود .

دیگر عاشق دلخسته او نیستید

بخش اعظم زوج ها پس از مدتی احساس می نمایند که دیگر آن شور و نشاط و عشق آتشین روزهای اول را نسبت به همسرشان ندارند . اختلاف نظرها در هر رابطه ای وجود دارد , طبیعی ست که شما هیجان روزهای اولیه را نداشته باشید ولی این را نیز بدانید که از در میان رفتن این هیجان به معنی کم شدن علاقه شما نیست , بلکه فقط فرم رابطه تان تغییر کرده نموده است . براین اساس بهتر است که‌این مسئله را به روی همسرتان نیاورید زیرا ممکن است که تنها توهمی بیش نباشد .

دست و پا چلفتی هستید

در شرایطی‌که هنگام درست کردن غذا هزار بار اشتباه کردید یا این که آنقدر حواس پرت می‌باشید که یادتان می‌رود کدام کار را چه هنگامی انجام دهید و . . . بهتر است که‌این سوتی ها را برای خودتان نگه دارید . صرفا در مواقعی که اتفاق خنده داری برایتان رخ بخشید , آن را برای همسرتان تعریف نمایید , در غیر این صورت لازم نیست که خودتان را در مقابل همسرتان فردی دست و پا چلفتی و حواس پرت جلوه دهید . این کار تنها اعتماد به نفس شما را پایی می‌آورد .

از دوست او خوش تان میاید

طبیعی ست که ما به سمت زیبایی جذب شویم . گهگاه ما از یک بازیگر یا این که خواننده خوشمان میاید و گاهی یک فرد عادی نظر مارا به خود جلب می نماید . اما باید حواس تان باشد چون اگر آن فرد عادی دوست همسرتان است , بهتر است که از گفتن آن امتناع فرمایید چون حسادت همسرتان را بر می انگیزید .

 

رازی که دوست تان به شما می گوید

مطمئنا دوستان تان رازهایشان را با شما در میان میگذارند , چه بسا اگر شما همه چیزتان را به همسرتان می‌گویید و صداقت به خرج می دهید , بهتر است که به دور این یک مورد را خط بکشید . زیرا ممکن است که همسرتان ناخواسته آن را لو دهد یا یک روزی از آن راز بر علیه دوست تان استفاده نماید , از این رو اگر می‌خواهید که اعتماد دوست تان را نسبت به خودتان از در بین نبرید , راز نگه دار خوبی باشید .

صداقت

ممکن است همسر شما از چیزی اندوهگین شود که از نظر شما اهمیت چندانی ندارد , درین شرایط نباید به او بگویید که آدم حساسی هستی چون این حرف جز حس تحقیر و شرمندگی برای وی چیزی به همراه نخواهد داشت . به جای آن از وی بخواهید که در مورد علت ناراحتی اش با شما گفتگو نماید .

رابطه ای که با آدم های قبلی تان داشته اید

ممکن است قبل از همسرتان آدم های زیادی در زندگی تان بوده اند ولی بهتر است که خاطراتی که با آنها داشته اید را نزد خودتان نگه دارید و صداقت نداشته باشید در غیر این صورت حسادت همسرتان را بر می انگیزید . اگر همسر شما در رابطه با شما احساس امنیت دارد , بابیان جزییات بی اهمیتی از قبل , او را حساس نکنید .

یک بار خیانت نموده اید

خیانت میتواند دلایل متمایز داشته باشد , چه بسا در حالتی‌که شما یک بار این خطا را در روابط گذشته تان مرتکب شده اید , به‌این معنی نیست که آدم خیانتکاری می باشید . پس بهتر است که‌این موضوع را مانند رازی برای خودتان نگه دارید , در غیر این صورت شک را به دل همسرتان راه می اندازید . اگر میخواهید که نگاه همسرتان به شما تغییر نکند , از بیان اشتباهاتی که در رابطه ها عاطفی قبلی تان نموده اید , دوری کنید .

از هدیه او خوش تان نیامده است

طبیعی ست که ما گاهی از هدایایی که اخذ کرده ایم , خوشمان نیاید ولی در‌صورتی‌که این کادو از سمت شریک زندگی مان باشد , وضعیت یه خرده فرق می نماید . در شرایطی‌که شما درین حالت به روی خودتان بیاورید که از کادو او خوشحال نشده اید , آیا شرایط تغییری می کند؟ بهترین راه‌حل این است که با روی خوش از او تشکر و از هدیه ای که گرفته اید استفاده فرمائید .

او در کارش حرفه ای نیست

اگر شریک زندگی تان می پندارد که در یک حرفه ای , نظیر خوانندگی یا این که نویسندگی , خوب است اما شما نظری خلاف او دارید , خوبتر است که توی ذوق اش نزنید و اورا به ادامه کارش تشویق و تحسین فرمایید . روانشناسان اثبات کرده اند که صداقت مدام کارساز نیست . گهگاه ما برای پرهیز از صدمه زدن به دوستان مان می بایست حقیقت را مخفی کنیم . بنابراین حتی اگر شما از عملکرد او در زمینه ای راضی نیستید , بهتر است که به روی خودتان نیاورید .

نظر بدهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید