زیبایی مرد در ازدواج چقدر اهمیت دارد؟

1119

زیبایی مرد در ازدواج چقدر اهمیت دارد؟

ملاک زیبایی در ازدواج

با دیدن زوج های نو این جمله بین خانم‌ها زیاد شنیده می شود که عروس از داماد سر تر است البته گاهی نیز عروس و دامادهایی را می بینیم که داماد از دید ظاهر بسیار زیباتر از عروس است اما سؤال اینجاست که چهره ی ظاهری در تزویج تا چه حد اهمیت دارد؟ آیا زیباتر بودن آقا از خانم ایرادی داراست ؟ اصل بر زیبا تر بودن خانم است یا آقا ؟

برداشت یک خانم از زیبایی با یک آقا متفاوت است . به گفته محققان مردان زیبایی را با نیمکره راست مغزشان تحلیل می نمایند و زنان با تمام مغزشان و به همین علت است که لحاظ آقایان و بانوان درخصوص زیبایی یک فرد , یک جسم و یا حتی یک منظره میتواند با یکدیگر متفاوت باشد .

به نظر میرسد مرکزی که در تحلیل زیبایی اجسامی که دیده می بیند , در بخش راست مغز آقایان فعال است , در حالیکه بانوان این تحلیل را با استفاده از رشته های عصبی هر دو نیمکره مغزشان انجام می دهند . این دستور سبب ساز می شود نگاه زنان به مبحث زیبایی , نگاهی دقیقتر و جزیی تر باشد در حالیکه مردان با دیدی کلی و اجمالی به زیبایی نظر می نمایند .

آیا زیبایی مرد در ازدواج مهم است

دلیل غیر جذاب بنظر رسیدن همسر , نگاه به مردان ديگر و مقایسه همسر با آنها است . هیچوقت همسرتان را با افراد دیگر مقایسه نکنید . همیشه به حسن های همسرتان تصور کنید .

با این کار خواهید دید که همسرتان آنقدر هم که فکر می کنید از زیبایی بی قسمت نیستند . چه بسیار مردانی که با داشتن قیافه و ظاهری زیبا و دلنشین با دخترانی که فقط ملاکشان ظاهر فرد مقابلشان بوده وصلت نموده اند البته با اخلاقی آتشین و زننده زندگی را به کام همسرانشان تلخ می نمایند .

درصورتی که یک زن بخواهد به ميزان جذابیت مردی امتیاز دهد عوامل زيادي نظیر ظاهر , وضعیت مالی , موفقیت , شهرت و … در امتیاز دهی او تأثير خواهند گذاشت .

اهمیت به هر مورد از این موردها ریشه در سرگذشت و تجربیات گذشته ی یک زن دارد . در صورتی‌که زنی بسیار جذاب باشد ظاهرا مردان اهمیت خیلی زيادی نمی دهد اما از طرف ديگر زنی که ظواهر معمولی داشته باشد مردی بسیار جالب را برای ملاقات و قرارگذاشتن تعیین می کند تا بتواند توانایی و ارزشش را به دوستان خود نشان دهد .

بنابر این میتوان اظهار کرد هر زنی به نحوه ای خاص امتیازهای مردان مختلف را در نظر می‌گیرد و موارد مهم موجود در الگوی علاقه تمامی ی زن ها برابر نبوده و با یکدیگر گوناگون است .

برای بعضی از زنان ظاهر و قیافه ی همسر آينده شان مهم‌ترین مورد در معیارهایش به شمار می‌رود و برای بعضی ديگر ظواهر کم ترین اولویت را دارد و چه بسا امکان دارد برای بعضا ظواهر شخص اصلاً جزو معیارهای وصلت نباشد .

اهمیت ظاهر مرد در تزویج

زیبایی

 

آیا زن ها به ظاهر همسر آينده شان اهمیت می دهند؟

بر اساس تحقيقات زنان کم تر از مردان در ظاهر همسر آينده ی خود اهمیت می دهند . یک مرد میتواند با یک حیث همسر آينده ی خویش را انتخاب نماید اما زن ها معمولاً زمان بیشتری احتیاج دارند تا ویژگی های شخصیتی مرد ها را که بیش از ظواهر به آن اهمیت میدهند در لحاظ بگیرند .

ولی هر زنی دوست دارااست که با مردی دیدنی و خوش چهره ازدواج نماید اما برای بسياري از زنان کافی است که ظاهر همسر آينده شان تا حدودی قابل قبول باشد و آن ها بیشتر خصوصیت های شخصیتی مرد ها را برای ازدواج در لحاظ میگیرند .

در بعضی موردهای خاص ظاهر میتواند نقش مهمی در انتخاب همسر آينده ی زن ها بازي نماید اما به صورت رایج و کلی ظواهر و قیافه ی مرد پائین ترین اولویت را برای زن ها در انتخاب همسر شامل می شود .

از آن جا که خانم‌ها دنبال مردی برای زندگی می باشند , ممکن است کسی را تعیین کنند که از نظر ظاهری پائین تر از آنان باشد و حتی تحقيقات جدید نشان می دهد که وصلت هایی که در آن زن از نظر ظاهری بهتر از مرد است , دوچندان پردوام تر و مثبت تر است .

تصور محققان از علت آن , این است که مردها اهمیت زيادي به زیبایی میدهند و به زیبایی زن بسیار سریع عکس العمل نشان میدهند در حالیکه خانم‌ها بیشتر می خواهند همسری داشته باشند که به خوبی از آنها حمایت نماید , قابل اطمینان باشد و توان تامین خانواده را داشته باشد .

نظر بدهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید