گذشته خویش را در روابط یادآور نشوید

1175
روابط گذشته

گذشته خویش را در روابط یادآور نشوید

گاهی در مرحله آشنایی , دختر یا پسر ویا هردو بنا به دلایلی شک و تردید دارند , بعضا از مسائل در مورد گذشته خویش را به طرف مقابل بگویند یا این که نه؟؟!

 

قضیه ی مهم این است که دررابطه ی فعلی چه چیزهایی را بایستی و چه چیزهایی را نباید منعکس کرد؟ به ویژه برای خانم ها این سوال پیش می‌آید که آیا باید روابط قبلی خود را به طرف مقابل بگویند یا این که نه؟

 

 

در مقوله ازدواج آنچه که برای خانمها آزاردهنده به نظر می‌رسد , با آنچه برای آقایان ناراحت کننده است کمی متفاوت است . چیزی که اغلب برای خانم ها اهمیت بسیار دارد این است که آقا در رابطه ی قبلی طرد نشده باشد . به عنوان مثال از خانمی خواستگاری کرده و پاسخ منفی شنیده باشد . یا این که در شرایطی‌که نامزدی داشته , طرف مقابل ارتباط را پایان داده باشد . در حقیقت خانم نگران وجود عشقی است که در دل مرد باقی مانده است . این قضیه حتی ممکن است بیشتر از رابطه ی جنسی معمول برای یک خانم اهمیت داشته باشد .

 

 

در مقابل برای اکثر وقت ها آقایان موضوع متفاوت است و آن چه برایشان در مورد ارتباط ی پیشین خانم مهم تر است , قضیه ی رابطه ی جنسی است . جذاب این است که در همه جای دنیا موضوع به همین صورت است . اگر‌چه که راستگویی در بعضا مواقع به ضرر افراد تمام می شود , اما جزء الزامات ازدواج است و در درازمدت باعث تضمین سلامتی ارتباط می شود .

 

 

لازمه ی ازدواج , صداقت

لازمه ازدواج خوب صداقت است . تا صداقت نباشد اعتمادی هم وجود نخواهد داشت و برای اعتماد سازی لازم است افراد جرئت حرف زدن با یکدیگر داشته باشند . بهتر است کسی برای ازدواج تعیین شود که بتوان با او راحت درباره ی خود صحبت کرد . قاعدتا سخن درباره‌ی یکسری موضوعات عواقب خاص خود را داراست و ممکن است سبب شود رابطه خاتمه پیدا نماید . ولی چنانچه دختر و یا پسر می‌داند , مسئله فوق , برای طرف مقابل بسیار مهم است تا آنجا که اگر بگوید ممکن است منتج به پایان ارتباط شود و آنرا بیان نکند , در حقیقت در چنین شرایطی با یک عمر احساس عذاب وجدان زندگی مشترک را آغاز می نماید و ادامه می‌دهد .

 

 

پنهان کاری گذشته واحساس گناه

به هر حال , پنهان کاری به شدت حس گناه ایجاد خواهد کرد و احتمال دارد همین احساس گناه مقدمه ای برای دیده پوشی وکوتاه آمدنهای نابجا باشد . که خود این مهم موضوعی است که میتواند , مقدمه مسائل و مشکلات بسیار فراوان و بزرگتری شود .

 

 

همین کوتاه آمدنها با گذشت زمان باعث می شود , احساس عصبانیت و خشم در طرف تولید شود . تدوام این خشمها خود باعث عصیان و گاهی افسردگی می شود .

 

 

در هر حال به خصوص درمورد خانم ها , وقتی قضیه ای در رابطه با گذشته موجود هست و مطرح نمیشود , آزاری چند برابر برایش به وجود میاورد . پنهان کاری تاثیر سوء خود را در رابطه خواهد گذاشت . زمانی که شخص نمی خواهد درمورد گذشته صحبت نماید , چون معقتد است به کسی ارتباطی ندارد , شرایط برایش آزاردهنده خواهد بود .

 

فرق ازدواج با روابط دیگر گذشته

ازدواج دارنده خصوصیاتی است که آن را از دیگر روابط متفاوت می نماید . اصولا این مسئله که ما الان به هم رسیده ایم وگذشته ی ما به هم ارتباط ندارد در ازدواج صدق نمی‌کند . اشخاص در ازدواج علاوه بر آینده , نگاهی گذشته نگر نیز دارند و رغبت دارند از گذشته ی طرف مقابل هم اطلاعاتی کسب نمایند . لذا در قدم اول دختر و پسر باید از اینگونه رابطه ها حذر نمایند . قاعدتا رابطه ی عاطفی شدید و رابطه جنسی , هنگامی می بایست اتفاق بیفتد که یا این که ازدواج صورت گرفته باشد و یا به صورت یک تعهد اخلاقی درآمده باشد .

 

روابط گذشته

 

 

در صورتی‌که هم رابطه ای شکل گرفت , بایستی عواقبش را در نظر بگیرند . درهرحال درصورتی که یکی از طرفین برایش عدم رابطه جنسی و عدم تجربه آن قبل از ازدواج مهم است . طرف مقابل یا این که باید ارتباط را با وی خاتمه دهد و یا این که جرات بیان حقیقت را داشته باشد . دختر و پسری هم که صحبت صادقانه طرف مقابل را می شود , بایستی ارزیابی نماید , این ارتباط از روی بی اخلاقی و بی اعتقادی فرد بوده و ایشان شخصیت نا سلامتی دارد , یا این که این‌که در حقیقت خطایی است که جای بررسی بیشتر دارد .

 

 

در بیشتر موارد خانم ها از ترس قطع ارتباط و علی رغم میل باطنی شان تن به رابطه ی جنسی می دهند و این عمل را به اجبار و نه از روی شوق , انجام می دهند . اساسا این مسئله نوعی تجاوز به عنف محسوب می شود و اما از نوع تجاوز عاطفی . اگر چه مسئولیت فرد نادیده گرفته نمی‌شود . اما در نهایت دو طرف بایست مجموع شرایط را بسنجند , عجولانه و احساساتی تصمیم نگیرند . در حالتی‌که فرد واقعا از کار خود نادم و پشیمان است و شرایط امروزش نشان می‌دهد , معقول تر و محکم تر از همیشه با مسائل برخورد می نماید . بهتر است فرصت بررسی و ارزیابی را دو طرف از یکدیگر نگیرند و با موضوع منطقی وسنجیده برخورد نمایند .

 

 

اگرچه که راستگویی در برخی مواقع به ضرر و زیان اشخاص تمام می شود , ولی جزو ملزومات ازدواج است و در دراز مدت منجر تضمین سلامتی ارتباط می شود . ولی لازم به ذکر است که صداقت با ساده لوحی فرق دارد . درضمن هر کس دروغ می گوید , نمی تواند به سادگی به سایر افراد اعتماد نماید , زیرا بر این گمان است که دیگران نیز مثل وی دروغ میگویند .

 

نظر بدهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید