باید ها و نباید های دوران نامزدی

1087
دوران نامزدی

 

باید ها و نباید های دوران نامزدی . در دوران نامزدی عاشق نشوید

دوران نامزدی یکی از مهمترین دوران ها در زندگی هر دختر و پسری است و هر دو باید آشنایی کاملی از همدیگر پیدا نمایند . این مطلب به دختران کمک می نماید در دوران نامزدی مرد زندگی شان را کاملا بشناسند .

 

مرد زندگی تان را در دوران نامزدی بشناسید

دوران نامزدی دورانی است که علاوه بر تمام شیرینی و لذت هایش بسیار مهم و حائز اهمیت است . شما در دوران نامزدی طرف مقابل خویش را به خوبی می شناسید و می توانید تمام اخلاقیات و رفتار های او‌را بسنجید .

 

درین مقاله نکاتی را برای دخترانی که در دوران نامزدی می‌باشند جمع آوری کرده ایم که خواندن آن ها خالی از لطف نیست . در زیر , نکته هایی برای دختر خانم هایی که قصد ازدواج دارند , بیان شده که لازم است در دوران اولیه ی آشنایی با همسر آینده شان به آن ها اعتنا و دقت کافی داشته باشند . با شتاب و بدون آگاهی عمل کردن , موجب یک عمر پشیمانی خواهد شد . به سفارش های زیر که به شما در شناخت مرد مناسب زندگی تان یاری می کند , توجه کافی داشته باشید :

 

قبل از عاشق شدن در دوران نامزدی این سوالات را از نامزدتان بپرسید

پیشین از این که درگیر مسائل عاطفی با مردی گردید , اطمینان حاصل نمائید که با فرد مناسب یا نامناسبی طرف هستید! در اولین ملاقات هاست که شما باید سؤال هایی از همسر آینده خود بپرسید تا بتوانید تصمیم بگیرید که آیا می بایست درگیر مسائل عاطفی بیش تری بشوید یا خیر؟! پیشین از این که با او ازدواج نمایید و به قلب شما راه یابد , می بایست اورا مورد ارزیابی و سنجش قراردهید . هر چه داده ها بیشتری در مورد نامزدتان داشته باشید , بهتر میتوانید قضاوت کنید که آیا او شریک زندگی مناسبی است یا این که خیر!

 

به خواسته مطمئن شدن از این که نامزدتان , مناسب شماست یا این که نه , می‌توانید در زمینه های زیر از او سؤال فرمایید :

– حالت خانواده و کیفیت روابط خانوادگی

– رابطه ها عاطفی گذشته و دلیل های به هم خوردن آنان

– درس های آموخته شده از تجربه های زندگی

– اخلاقیات , ارزش ها و دیدگاه های اخلاقی

– بینش های عاطفی , تعهد و روابط

– فلسفه ی مذهبی یا روحی

– هدف های حرفه ای , شخصی و…

در دوران نامزدی با احساسات خود صادق باشید

 

به طور کلی , ارتباطی موفق است که مدام دارای صداقت و مبنا و شالوده باشد . هنگامی که شما در رابطه ها تان با سایر افراد , در ابراز احساسات خویش راست گو نباشید , آن رابطه ها نا مرتب , نامطبوع و پیچیده خواهد شد .

 

در پایین به چند ویژگی صداقت احساسی اشاره می شود

زمانی با هر کس اورا دوست دارید , صادقانه صحبت می‌کنید , هر دوی تان احساس می‌کنید که به یکدیگر نزدیک شده اید . صداقت , نیز زیرا پلی در بین قلب شما و قلب شخص در مقابلتان میباشد . گویی صداقت , دری را به روی قلب شما گشوده می نماید بدین ترتیب وی قادر است خود واقعی شمارا احساس نماید . در حالتی که از لحاظ عاطفی با مردی که شما را دوست دارد درستگو نباشید , رابطه ها تان سطحی خواهد بود و هیچ زمان این ارتباط ها به طور جدی عمیق تر نمی‌شود . هرچه از لحاظ عاطفی صادقانه تر برخورد فرمائید , به همان مقدار , صمیمیت بیش تری را تجربه خواهید کرد و احتمال بیش تری دارد که شما با یکدیگر , آینده ای بهتر را خلق فرمائید . صداقت احساسی , بوجود آورنده ی صمیمیت است .

 

صداقت احساساتی شما , منجر می شود نامزدتان به خود اجازه دهد , احساساتش را بیان نماید . زمانی با مردی از نظر عاطفی صادق می‌باشید , موجب می شود او نیز از نظر عاطفی با شما درستگو باشد , او احساس امنیت بیشتری نماید و بتواند احساسات قلبی اش را بیان نماید . در صورتی نامزدتان احساس نماید که شما احساسات خود را بیان نمی کنید , وی هم در برابر خودش , سپر محافظتی قرار میدهد . زمانی که احساسات خویش را ابراز میکنید , همسرتان به شما اعتماد می نماید و دیوارهای محافظ احساساتش فرو می ریزند . مرد صادقی که مناسب شماست , مدام به شما به خاطر صداقت در ابراز احساسات تان , احترام میگذارد .

 

شیفته شدن در دوران نامزدی

 

 

 

دوران نامزدی

 

 

هویت و شخصیت نامزدتان در دوران نامزدی

هویت , یکی از ضروری ترین مشخصه های همسر دائمی شماست . به این ترتیب در جست وجوی مردی با هویت مطلوب باشید . هویت , خمیرمایه درونی فرد است . هر چیزی که درون شخص را ابلاغ نماید و قیمت های معاش وی , خوی و رفتارش را نشان دهد , جزء نام و نشان وی میباشد . اخلاق و رفتار نامزدتان نسبت به خویش , شما و پس از تزویج , رفتارش با فرزندان , نشان دهنده ی نام‌و‌نشان اوست در حالی که شخصیت , روشی است که شخص , خودِ بیرونی اش را به جهان اطراف نشان می‌دهد ; روشی که او , ظاهرش را اعلام میکند .

 

ممکن است هویت در ظاهر , به میزان شخصیت , قابل رؤیت نباشد البته در واقع انعکاسی حقیقی تر از باطن شخص میباشد . اگر هویت و شخصیت را یک کیک در نظر بگیریم , «شخصیت» قسمت رویه ی کیک و «هویت» مواد تشکیل دهنده ی کیک می باشد .

 

در انتخاب مرد مناسب تان , به دو نکته ی زیر توجه نمائید

– به عوض اینکه روی ویژگی های شخصیتی او تکیه نمائید , هویت اورا بشناسید .

– به عوض این که هدف تان , قول زناشویی باشد , مطمئن گردید که وی هویت قابل قبولی دارد . ( به دنبال پیمان زناشویی بودن , دیده شما را به روی نام و نشان وی می بندد ) .

 

چندین مشخصه هویتی که باید در مرد ایده آل خویش جست وجو نمائید , عبارتند از

تعهد نسبت به پرورش و ترقی در انسانیت : شما نباید او‌را تهدید به رشد و پیشرفت نمایید , بگذارید خودش این عمل را انجام دهد .

 

صداقت عاطفی : یک رابطه صمیمی , شریک بودن در تمامی چیز , به خصوص در احساسات است . وی باید مردی باشد که احساساتش را نسبت به شما بیان نماید .

 

صداقت : صحت , صداقت و وفاداری , از عوامل ضروری یک رابطه ی سلامت می باشند . بدانید تا زمانی که شما به او احساس امنیت می دهید , با شما , خودش و دیگران صادق است .

 

–رشد فکری و مسؤولیت پذیری : از نظر فکری , رشد کرده و مسؤولیت پذیر باشد و آن چه را که می گوید و میخواهد در زندگی انجام دهد , جامه ی عمل بپوشاند .

 

اعتماد‌به‌نفس بالا : نسبت به خودش , شم نیکی داشته باشد . از خودش و محیط معاش اش به نیکی حفظ نماید و خودش را به میزان ی شما دوست داشته باشد .

 

دیدگاه مثبت نسبت به زندگی : مردی با نام‌و‌نشان مناسب , خوبی های دنیا را در شما و خودش می بیند و زمانی که شما با او می باشید , احساس خوبی در مورد زندگی خواهید داشت .

 

شخصیت مرد مناسب تان , به اندازه ی هویت او اهمیت ندارد . علاقه به ظاهر یک مرد , مهم است البته نه این‌که تنها ظاهر را درنظر بگیرید . شما باید او‌را بیش تر به خاطر باطنش دوست داشته باشید .

نظر بدهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید