پیش از ازدواج به چه نکاتی توجه کنیم؟

972

پیش از ازدواج به چه نکاتی توجه کنیم؟

با کسی ازدواج کنیم که خصوصیت های شخصیتی متفاوتی داشته باشد

از پیامدهای منفی این عقیده این است که اشخاص تشویق می شوند به دنبال همسری متفاوت از خودشان باشند تا کسی که با آن ها مشابهت داراست .

این به نوعی تشویق بی مسئولیتی است . بنابراین که آدم شلخته ای با فردی منظم و آراسته وصلت می کند بدین امید که طرف مقابل به هم ریختگی های او‌را جمع خواهد کرد .

این امر می تواند انصراف از تغییر خاصی نیز باشد یعنی به جای اینکه خودم را تغییر دهم با کسی که نقطه مقابل ویژگی های من را دارد , ازدواج می‌کنم . بنابراین میتوانم نقاط ضعف خویش را جبران کنم . زندگی با فردی که به طور معناداری متفاوت است , فقط منجر به بروز تعارض , نارضایتی و ناخشنودی در زندگی زناشویی می شود .

برای تفریح وقت بگذارید .

یک زندگی موفق نیازمند کار و تلاش است . ولی شما می بایست برای تفریح هم وقت بگذارید . فراگرفتن طریقه زندگی با یک فرد تازه در یک رابطه دو جانبه صمیمی , نیازمند تلاش هر دو نفر است . باید یاد بگیرید چگونه میتوانید با هم رابطه برقرار کرده و یکدیگر را درک نمایید , در سمینارهای مربوط به دانستنی های ازدواج و زندگی مشترک شرکت نمائید , هم فال است و هم تماشا . تفریح و خوشحالی را تبدیل به خاطره ای نامحسوس از زمان مجردی نکنید . با هم خاطرات جدید را خلق فرمایید . به هم توجه فرمائید و از بودن با هم لذت ببرید .

اشنای های پیش از ازدواج

هیچ گاه سازش نکنید .

درست است که هیچ انسان کاملی نیست , اما شما استحقاق بهترین همسر را دارید . برخی از افراد پیشنهاد ازدواج را تنها به دلایل زیر قبول می نمایند : فکر میکنند ممکن است دیگر یک چنین اتفاقی در زندگی برایشان رخ ندهد , بچه دارند و احتمال دارد کسی حاضر به زندگی کردن با آنان نباشد , فکر می کنند که : ( من انسان خاصی نیستم به همین دلیل حق انتخاب ندارم ( , و یا این که ( دوستش ندارم ولی این فرد با ثبات است و میتواند حامی خوبی برای من باشد .

هیچ کدام از این موارد نمی توانند دلیل خوبی برای ( بله ( گفتن به شمار روند . از آنجایی که ازدواج را خداوند اساس ریزی کرده می تواند مکان امنی برای اجتماع دو انسان که پایبند ارزش های الهی میباشند , باشد .

هدف اصلی وصلت این است که انسان ها ابتدا بتوانند علاقه را در روی زمین احساس کنند تا بعدها به جمع خانوادگی بزرگ خویش در بهشت بپیوندند . از خداوند بخواهید که شریک مناسب زندگیتان را پیش رویتان قرار بدهد . منتظر نشانه خداوند باشید و جان فشانی نکنید .

تا زمانی که فرد ایده آل خود را نیافته ایم نباید راضی شویم چنین تمایل کمال گرایانه ای باعث کاهش توان فرد در یافتن راه‌حل هاست و منجر به نتایج معکوسی می شود چرا‌که ما در دنیای پر‌از فرضیات زندگی میکنیم و آرزوی حقیقت و امنیت مطلق باعث انتظارات اغراق آمیزی می شود که سودی نخواهد داشت و در نهایت باعث ایجاد تردید و تنش در زندگی می شود .

کسانی که اینگونه فکر‌می کنند فقط میتوانند روابط کوتاه مدتی را با دیگران برقرار سازند و به جای اینکه به شناخت طرف مقابل بپردازند با ناپختگی به ارزیابی افراد و روابط خود روی می‌آورند .

یک زوج موفق می بایست همیشه با هم باشند

در رابطه زناشویی هر یک از طرفین برای خود نام و نشان و شخصیت مستقل و جداگانه ای دارند و زمانی که دو نفر تصمیم به زندگی مشترک میگیرند , باید بتوانند همراه با حفظ فردیت خویش , قسمتی از زندگی خود را به اشتراک بگذارند .

این اشتراک صددرصد نیست و با توجه به نیاز افراد برای استقلال لازم است برخی از فعالیت های فردی مثل شغل یا بعضا علایق حفظ شود . در زندگی مشترک , اشخاص نیازمند یک حریم فردی و خصوصی میباشند چرا که وجود این فضای فردی , به میزان در کنار یکدیگر بودن به همزیستی ارتباط زناشویی کمک می نماید .

 

از یکدیگر سؤال های مهم بپرسید .

زمانی که با هم قرار ملاقات می گذارید زمان مناسبی است که سؤال های مهم و اساسی را مطرح کنید : در چه نوع خانواده ای بزرگ شدی؟ پدر و مادر در کنار هم زندگی می کردند یا این که از هم جدا شده بودند؟ با توجه به خانواده اصلی خود از زندگی مشترک خود چه انتظاراتی دارید؟ چه تصمیماتی در ابتدای زندگی برای تعلیم و پرورش بچه خواهید گرفت؟ این جمله را تکمیل نماید : ( زمانیکه ازدواج کنم و بچه دار شوم هیچوقت . . . . (

درباره‌ی ارتباط خویش با پدر و مادر جنس مخالف خود صحبت کنید برای مثال پسر و مادر , دختر و پدر . رابطه با پدر و مادر جنس مخالف می تواند اثر مهمی بر روی نحوه رفتار ما با همسرمان داشته باشد . درصورتی که پدر او با مادرش بدرفتاری نماید به احتمال زیاد او هم با خانمش بدرفتاری خواهد کرد .

وفاداری به همسر در ازدواج بسیار مهم است

خیانت میتواند یک زندگی و یک ازدواج را ویران نماید . درواقع خیانت به همسر یکی‌از مهم ترین دلایل جدایی در هر جای دنیا است و در برخی موارد فریب دادن همسر در ازدواج سبب ساز به خشونت خانگی و مرگ می گردد . به‌ویژه در شرایطی‌که شریک زندگی‌تان نتواند با این مسئله کنار بیاید .

در‌حالتی که پیش از ازدواج نمی‌توانید به همسر خود متعهد باشید , نباید گمان کنید ( اعتقاد داشته باشید ) که بعد از ازدواج به همسر خود دارای مسئولیت بمانید .

درنهایت آخرین چیزی که برای همسرتان میخواهید این است که ویدئویی که با موضوع خیانت در یوتیوب به اشتراک گذاشته‌شده است را برای شوهرتان به نمایش بگذارید . به مرد یا زنی که با او میخواهید وصلت کنید احترام بگذارید و با او راست گو بمانید و نتیجه‌اش را خواهید گرفت که درنتیجه‌ی آن وحدت شما بازهم به‌صورت یک امر شاد باقی می ماند .

آگاهی قبل از ازدواج ؟

آگاهی قبل از ازدواج می بایست همه جانبه باشد یعنی فرد می بایست به تمام جوانب مختلف زندگی مشترک از قبیل تقسیم وظیفه‌های , محدودیت ها , مساله و مهارت های ارتباط زناشویی و … دوراندیشی داشته باشد و با دانش بر این مساله نسبت به ازدواج راغب باشد .

نظر بدهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید