ازدواج کردن به خاطر پول , آری یا این که خیر؟

992

ازدواج کردن به خاطر پول , آری یا این که خیر؟

مقاصد ازدواج بسیار معلوم و گویا است . اهدافی مثل حس خشنودی و رسیدن به ارامش درونی , لمس حس خوشبختی و همچنین ارامش حس جنسی به ميزان متداول و از این دست هدف ها هست و اهدافی مثل به پول رسیدن و یا تنها ارضاء میل جنسی و فرار از خانواده اهدافی پوچ بوده و سرانجامی خوش را در پی ندارد .

ازدواج به خاطر پول زن

وصلت بـه خـاطر پـول بـدون در نظر گـرفتن سـایر معیارهای منطقی در انتخاب هـمسر مـی تواند یـکی از علل عدم موفقیت در زندگی مشترک باشد .

یکی از هدف های پوچی که امروزه بسياري از افراد در پی آن میباشند ازدواج بخاطر مال و ثروت فرد مقابل است که حال بخاطر پدرش و خانواده اش بوده و یا چه بخاطر خودش .

وقتی که ازدواج برای پول را مطرح می‌کنیم درواقع دختر و پسر هم نمیشناسد , آن‌ها با پول طرف مقابل ازدواج کرده و هیچگاه عشق و علاقه ای بین آنان نبوده و نخواهد بود و با کوچکترین تزلزلی که برای ثروت فرد پول دار اتفاق می افتد , مقدار دوست داشتن و زندگی زناشویی آنان نیز در گیر اختلال می شود .

بدین ترتیب این طور افراد به هیچ وجه متعهد نبوده و نمی توانند طرف مقابل را خوشبخت کنند .

وصلت به خاطر پول و ثروت

برای این‌که دچار این چنین مشکلات نشویم باید با دقت بسیار انتخاب نموده و در مورد فرد مقابل تحقیق کنیم و حساسیت را در تحقیق خود به خرج جداده و آنگاه مشاوره و مشورت کنیم تا با اطمینان کامل قدم برداشته و ازدواج خوبی را داشته باشیم .

تفکر کردن به‌این این‌که ازدواج با فردی متمول می‌تواند سبب شود که ره صد ساله یک شبه پیموده شود , اصولا زندگی را تهدید می کند . ممکن است مواردی بطور استثنا دیده شده باشد که ازدواجی که بر پایه مادیات صورت گرفته است به رابطه محکم و عاشقانه ختم شود , البته بطور غالب چنين ازدواج هایی ماندگاری چندانی ندارد , برای این که شالوده این ازدواج های ها بر پایه ی معیار و آشنایی درست پایدار نگشته است .

در بسياري از این وصلت ها تفاوت سنی مشهودی در میان زوجین موجود هست و سن بالاتر یکی‌از طرفین میتواند نشاط و توازن اولیه زندگی را کم کند . و از سویی ديگر امکان دارد ثروت طرف مقابل به ابزار برای فخر فروشی و تحقیر شریک زندگی و به استثمار کشیدن او بدل شود , و نکته ديگر آنکه پول و ماديات می تواند یک شبه بر باد رود و زندگی بنا شده بر این میزان نیز همراه با ثروت بر باد خواهد رفت .

ازدواج

تبعات ازدواج بخاطر پول

1 – در نظر نگرفتن هم شان بودن

داشتن شباهت های فرهنگی و اقتصادی در درهنگام ازدواج نقش مهمی در موفقیت آن دارد . زن و شوهر می بایست دارای تناسب اخلاقی , ایمانی , فرهنگی و مالی باشند . در سال هایی نه خیلی بدور این هم کفوی امری دوچندان مهم در گزینش همسر بود البته این روز ها بنظر میرسد یک اصل مهمترین معیار زندگی جوان ها شده‌است که آن هم پول و ماديات است .

تناسب دختر و پسر از لحاظ معیارهای زندگی به معنا آن نیست که آنها از همه نظر مثل یکدیگر باشند بلکه بدین معنی است که دو جوان به چه ميزان می توانند در برابر تفاوت های موجود از خود انعطاف نشان دهند .

 

2 – تفاوت سنی

در خيلي از مواقع ازدواج بخاطر پول سبب می شود اختلاف سنی در ازدواج نادیده گرفته شود و زن و شوهر با تفاوت سنی زیاد باهم وصلت نمایند . سن بالاتر یکی از دو طرف می تواند نشاط و تعادل ابتدایی زندگی را کم کند . و از سویی ديگر امکان دارد ثروت طرف مقابل به وسیله ای برای فخر فروختن و تحقیر شریک زندگی و سلطه جویی شود .

3 – مستقل نبودن داماد

خانواده های متمول و ثروتمند همه تجهیزات مالی و رفاهی مثل خانه لوکس در بهترین حوزه‌ از شهر , اتومبیل مدل بالا , حساب بانکی و ديگر امکانات را در فهرست خود قرار میدهند و اطمینان کامل نیز دارند که به خواستگاری هر دختری بروند جواب رد نخواهند شنید . کم تر جوانی است که با درآمدهای ناچیز بتواند تجهیزات ابتدایی زندگی را آن هم در سطح خوب فراهم نمایند . این طور زندگی های مرفه تنها به پشتیبانی خانواده های ثروتمند بستگی دارد .

نظر بدهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید